Takmer všade, kde sme boli a kam sme prišli, vidíme, že tam boli ľudia pred nami. Málokedy navštevujeme miesta alebo prichádzame do kontaktu s liečivou silou prírody v jej nedotknutej podobe. Ľudstvo sa po našej planéte šíri vlastným spôsobom. Prírodné sily však nemôžeme
zničiť. Sú mocnejší ako my. Zem sa bude otáčať okolo vlastnej osi a planéty našej slnečnej sústavy budú obiehať nezávisle od nášho konania. Preto je upokojujúce pozorovať oblohu. Najmä v noci.

Obloha je samozrejme krásna najmä za jasného počasia. Vtedy môžeme vidieť hviezdy, často aj Mesiac a niekedy aj iné planéty našej slnečnej sústavy. Hviezdy často blikajú – sú viditeľné z veľkej vzdialenosti od Zeme. Neskoro večer alebo skoro ráno však môžete vidieť aj Venušu a dokonca aj Mars. To, že ide o planétu, a nie o hviezdu, spoznáte podľa pevnosti jej svetla. Ak si vezmete malý ďalekohľad, uvidíte, že planéty sa javia ako malé okrúhle disky a hviezdy ako bodky. Malým ďalekohľadom môžete vidieť aj Jupiter a niektoré jeho mesiace a Saturn s jeho prstencami.

Prečo však tento článok nazývame “posvätnosť života”? Je ľahké úplne sa ponoriť do vlastného života a všetkých rozhodnutí, ktoré musíte urobiť. Psychický a fyzický stres ovplyvňuje nás všetkých. Keď sa pozriete na oblohu a uvedomíte si, že “som len maličký atóm v obrovskom vesmíre”, všetko sa zmení. Ak človek neumiera, veci môžu vždy chvíľu počkať. Nič nie je také dôležité, aby sme kvôli tomu úplne stratili vnútornú rovnováhu. Musíme sa naučiť, že veci sa vždy dajú vyriešiť s pokojnou a čistou hlavou. Stresom znižujete svoju schopnosť myslieť, schopnosť vytvárať dobré riešenia a poškodzujete svoje vnútorné orgány a celé telo. Mikroklíma vo vašom vnútri bude plná zlého počasia a zemetrasení.

Takže, priateľ môj, staraj sa o seba! A sleduj oblohu, kedykoľvek budeš potrebovať. Slnko, hviezdy a planéty si nerobia starosti, len nás uisťujú, že všetko funguje správne.