Tantrické milovanie:

2. Príprava miesta.

Ruža

 

Toto je čas na to, aby ste sa prejavili, popusťte uzdu svojej fantázii. Predstavte si tú najromantickejšiu atmosféru, akú si len viete predstaviť. Toto idete vytvoriť, aby ste sa vy a váš partner (vaša partnerka) cítili spolu intímne, bezpečne a isto. Majte tiež na pamäti, že váš priestor bude použitý na posvätný obrad medzi vami dvomi. Prax tantry nie je iba o tom, že sa zídete, aby ste si užili zmyselný sex, ale tantra vás zavedie mimo vás, na rajské miesto.

Vytvoríte si svätyňu, ktorá vás bude chrániť pred hlukom a ruchmi z okolitého sveta. Nebude tam zapnutá televízia, telefón, budík, ani deti nebudú skákať po posteliach vo vedľajšej izbe, takisto snáď nebudú za oknami premávať vlaky, pes ani mačka nebudú robiť hluk pri dverách vedľa vašej postele, a ani vaše bábätko nebude niekde nablízku nariekať a žiadať si vašu pozornosť. Toto bude teda špeciálny čas a miesto, IBA PRE VÁS dvoch s partnerom (partnerkou).

Teraz, keď ste sa postarali o všetko to, čo je uvedené vyššie, ste pripravení umiestniť na svoje miesto všetky veci, všetky predmety, ktoré vo vašej mysli vyvolajú predstavu romantiky, lásky, intimity, miesta pre rozkoš a potešenie, extatické milovanie a blaho. Vytváranie tohto miesta ho nerobí iba zmyselným, vytvára tiež psychologické prostredie, ktoré je špeciálne a umožňuje, aby sa naplnili vaše túžby, aby mohli byť vaše emócie voľne vyjadrené a aby mohlo byť najvyššie potešenie vzájomne zdieľané. Tantra je posvätným spojením, rituálom, obradom, oslavou. Toto miesto by teda malo byť také, aby ste sa cítili posvätne a milovaní.

Nech si za svoju svätyňu vyberiete ktorúkoľvek izbu, mala by byť čistá, vyzametaná, bez prachu, bez zbytočného nábytku a zbytočných vecí: žiadne knihy, žiadne popolníky, žiadne časopisy, ani hračky. Budete potrebovať izbu s dostatkom miesta na milovanie, aspoň takú veľkú, aby sa do nej zmestili vedľa seba dve postele. Vždy môžete tantrické cvičenia a rituály prispôsobiť miestu, ktoré máte, no snažte sa využiť čo najväčší priestor, aký máte k dispozícii.

Tento priestor môžete vyzdobiť špeciálnymi obrazmi, fotografiami, látkami, zelenými rastlinami, alebo čímkoľvek, čo vo vás vyvoláva pocit romantiky. Kvety, sviečky, zvončeky, sošky, keramika, alebo dokonca zvláštne "silové predmety" ako kryštály, perá a pod. - to všetko môžete použiť na výzdobu.

Osvetlenie by malo byť jemné, mäkké a nepriame. Osvetlenie sviečkami je veľmi romantické.

Do úvahy prichádzajú aj zvuky. Môžete si zadovážiť kryštáľové misy, tamburínu, bubon, zvon, alebo gong s príjemným zvukom. Vítaným doplnkom je stereosúprava pre prehrávanie vhodnej hudby.

Veľmi dôležité sú vône. Čokoľvek, čo vo vás vyvoláva príjemné a romantické pocity, by ste mali použiť. Možno budete chcieť mať pocit čistoty, alebo sa budete chcieť cítiť exoticky. Váš výber vôní by mal s týmto rátať. Zakúpte si vonné tyčinky, alebo vonné éterické oleje do aroma-lampy, či parfémované sviečky a kahančeky. Je to vaša oslava.

Dôležité je aj to, čo si na vašu oslavu oblečiete. Hoci napokon skončíte úplne nahí, chcete stimulovať atmosféru s pocitom zvláštnosti, a váš odev tomu napomôže. Takže si možno zadovážite špeciálnu spodnú bielizeň, sarong, hodvábny župan - niečo naozaj exotické alebo krásne. Hodváb, satén či zamat sú veľmi senzuálne a preto vhodné.

Toto je váš špeciálny priestor, vaša svätyňa. Nech je teda takým špeciálnym miestom, akým má byť.

 

Preklad materiálu z internetovej stránky http://members.aol.com/Feliceanna/tantra.htm : DreamingWolf.

 

 

 

Obsah   späť   ďalej

 

 

 

Stránka vytvorená: by DreamingWolf, marec 2004.